Zavrženíhodná a pro třetí tisíciletí absurdní praktika, jakou je ženská obřízka, se stále v některých zemích provádí v masovém měřítku. Z řídkých hlasů proti bylo u nás alespoň občas slyšet Amnesty International, ale teď se klíčové slovo „obřízka“ na jejích stránkách ani nedá vyhledat. Snad se k tomuto tématu zase brzo vrátí a doufám, že se i někdo přidá.

Ženská obřízka představuje vlastně amputaci některých částí vnějších pohlavních orgánů (foto). U chlapců může mít obřízka pozitivní zdravotní efekty, v případě ženské obřízky se jedná pouze o mrzačení, spojené s poškozením zdraví. Proto se také označuje zkratkou FGM (z anglického female genital mutilation, mrzačení ženských pohlavních orgánů).

Ženská obřízka je často spojována s islámem, avšak jde o mnohem starší rituál, který s náboženstvím nemá nic společného.

Daší info: Amnesty International


Žádný komentář k „Ženská obřízka“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>